Przez co nie masz ochoty na seks?

13 marca 2015

indeks1

Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

Brak zainteresowania seksem u facetów to nie to samo, co problemy ze wzwodem albo impotencja. Mężczyźni, którzy mają obniżone libido lub nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeśli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może być wywołany bardzo różnorodnymi czynnikami, które zawierają zarówno problemy fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to zazwyczaj alkoholizm, uzależnienie od narkotyków, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub działania uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido bądź wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, utajony homoseksualizm oraz kłopoty w związku. Niskie erekcja libido może też wystąpić u niektórych mężczyzn z powodu zahamowań powiązanych z traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Stres

Większa część mężczyzn doznaje stresu za sprawą kłopotów zawodowych albo problemów w związku czy w rodzinie. Może to skutkować istotnym obniżeniem libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm ludzki ma wrodzoną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki lub ucieczki. Z tego powodu wytwarza hormony takie jak kortyzol i adrenalina, które w naturze mają zachęcać go do działania. Trudno jednakże po otrzymaniu słownej reprymendy od kierownika zacząć z nim bójkę lub uciekać, wskutek tego na ogół dusimy tę naturalną reakcję, powodując, iż zgromadzona energia oraz napięcie nie znajdują ujścia. Jeśli przez dłuższy okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie mając szansy rozładować swojego stresu, musisz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich viagra jak brak popędu płciowego czy brak zainteresowania seksem.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.