Wszystko o potencji

13 marca 2015

Young happy couple in bed

Twój wigor seksualny

Dowiedz się, jak hormony oddziałują na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje klejnoty, gdyż odpowiednia troska im poświęcona zagwarantuje ci zdrowie i tężyznę seksualną na długi czas.

Testosteron panuje

Najważniejsze przeobrażenia, przez które przechodzi twój organizm, powodowane są przez testosteron oraz zmiany jego ilości w ciągu całego życia.

Jeszcze w brzuchu matki

Metoda wiązania się chromosomów płci w pary przesądza, czy człowiek rodzi się jako chłopczyk lub jako cialis dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeśli płód jest płci męskiej, wówczas chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje kształtowanie się jąder. Te powstające w płodzie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie penisa oraz moszny.

Pokwitanie

U chłopców dojrzewanie to okres, w którym występuje rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje między 12 a 15 rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) budzą tworzenie testosteronu w jądrach. Nagły wzrost poziomu testosteronu prowadzi do różnych zmian w organizmie i zachowaniach chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Wiek dorosły
W okresie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, cały czas trwa produkowanie nasienia w jądrach. Jest to skutek działania testosteronu. Innym efektem działalności testosteronu jest porost włosów w paru częściach ciała. Testosteron koryguje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj kamagra

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.