Wszystko o potencji

13 marca 2015
kormoran 55r16

Young happy couple in bed

Twój wigor seksualny

Dowiedz się, jak hormony oddziałują na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się objawia męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje klejnoty, gdyż odpowiednia troska im poświęcona zagwarantuje ci zdrowie i tężyznę seksualną na długi czas.

Testosteron panuje

Najważniejsze przeobrażenia, przez które przechodzi twój organizm, powodowane są przez testosteron oraz zmiany jego ilości w ciągu całego życia.

Jeszcze w brzuchu matki

Metoda wiązania się chromosomów płci w pary przesądza, czy człowiek rodzi się jako chłopczyk lub jako cialis dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeśli płód jest płci męskiej, wówczas chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje kształtowanie się jąder. Te powstające w płodzie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie penisa oraz moszny.

Pokwitanie

U chłopców dojrzewanie to okres, w którym występuje rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje między 12 a 15 rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) budzą tworzenie testosteronu w jądrach. Nagły wzrost poziomu testosteronu prowadzi do różnych zmian w organizmie i zachowaniach chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Wiek dorosły
W okresie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, cały czas trwa produkowanie nasienia w jądrach. Jest to skutek działania testosteronu. Innym efektem działalności testosteronu jest porost włosów w paru częściach ciała. Testosteron koryguje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj kamagra

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.